Akademi Terminal

Eğitim

AKADEMİ TERMİNAL

Seyirci kalmayın, sahnede yerinizi alın!

2017-2018 sezonu Akademi Terminal eğitim programları için kayıtlar başladı…

Eğitim programımız çocuk yaratıcı drama eğitimi, yetişkin tiyatro eğitimi, oyunculuk yetenek sınavlarını hazırlık eğitimi ve yaratıcı yazarlık eğitiminden oluşmaktadır.

ÇOCUK YARATICI DRAMA EĞİTİMİ

Yaratıcı Drama, çocukların saklı enerjilerini dışa vurabilmeleri, dünyayı çok yönlü etkileşimler içerisinde algılayabilmeleri için bir çıkış yoludur. Çocukların, diğer katılımcıların davranış ve düşünme biçimleriyle, kendi deneyimlerini buluşturup empati ve farkındalık geliştirmelerine yardımcı olur. Drama, çocukların bireysel ve toplumsal uyumunu amaç edinir böylelikle ufkunun genişlemesini sağlar.

Geniş ve deneyimli eğitmen kadromuz Selda Uzunkaya’nın genel koordinatörlüğünde, psikolog Alev Dumanoğlu’nun pedagojik danışmanlığında çalışmaları yürütmektedirler.

Eğitmen Kadromuz:

Genel Koordinatör:Selda Uzunkaya
Eğitmenler:
Öncel İnanlı
Orkun Kocabıyıkoğlu
Jülide Kara
Batuhan Köksal

Psikolog/pedagog: Alev Dumanoğlu

1.grup: 5-6 yaş
Cumartesi 11:00-12:00
Kontenjan:10 kişi
Eğitmen: Öncel İnanlı

2.grup: 7-9 yaş
Cumartesi 12:30-14:00
Kontenjan: 12 kişi
Eğitmen: Orkun Kocabıyıkoğlu

3.grup: 10-12 yaş
Cumartesi 14:30-16:00
Kontenjan:12 kişi
Eğitmen: Orkun Kocabıyıkoğlu

YETİŞKİN TİYATRO EĞİTİMİ

Yaşı kaç olursa olsun tiyatroyu daha yakından tanımak, oyunculuk deneyimini yaşamak ya da bu konuda kendini geliştirmek isteyen 18 yaş üstü herkese açık olan programımız Ekim 2017’den Haziran 2018 tarihine kadar devam edecek ve tüm öğrencilerimiz sene sonu sergilenecek final gösterisi ile sahne deneyimini yaşama şansına kavuşacaklardır.

Eğitim programımız ilk beş ay temel oyunculuk eğitimi, konuşma sanatı, hareket, rol ve sahne uygulamaları çalışmaları ile başlayacak daha sonra sene sonu sahnelenecek oyun doğrultusunda oyun provalarına geçilecek ve bu süreçte Tiyatro Tarihi dersleri ile çalışmalar desteklenecektir.
Ayrıca tüm öğrencilerimiz eğitim süreci boyunca Tiyatro Terminal'in projelerinde görev alıp tiyatronun mutfağına da yakından şahit olma ve deneyim kazanma fırsatı yakalayacaklardır.

Eğitmenler:
Jülide Derya
İbrahim Güngör

Ayrıntılı bilgi: 0 507 02 983 02

YETENEK SINAVLARINA HAZIRLIK

Oyuncu olmak hedefi ile LİSE veya ÜNİVERSİTE tiyatro bölümlerine hazırlanmak isteyenler için oluşturduğumuz programdır.
Öğrenciler yıl boyu süren eğitimler ile her okulun kendine özgü sınav sistemine göre özel çalışmalarla hazırlanırlar. Doğaçlama, Diksiyon, Dans ve Hareket, Rol parçaları ve genel kültür üzerine yapılan derinlikli çalışmalardan oluşan eğitimimiz, öğrencilerin sınava hazır hale getirilmesi için yoğun bir hazırlık dönemi sunmaktadır. Haftada 2 gün olarak planlanan program sınav tarihlerinin belirlenmesi ile birlikte daha yoğunlaştırılarak devam etmekte ve sınavların son dönemine kadar devam etmektedir.

Eğitmenler:
Jülide Derya
İbrahim Güngör

Ayrıntılı bilgi: 0 507 02 983 02

YARATICI YAZARLIK

"Sanat' ın disiplini özgürlüktür." Ursula K. Le Guin.
Yazmanın bir disipline ait olduğunu ama özgürlüğü de elden bırakmamak gerektiğini düşünmekteyiz. Yaratıcı Yazarık Atöylesi’ nde kurmacayı ve metinler arası ilişkileri konuşulacak, dramatik yapı çözümlemeleri yapılacaktır. Karakter yaratma, mekan, zaman ve öykünün unsurlarını tartışarak yeni ve özgün metinlerin oluşturulması için sene boyu sürecek atölyeler yapılacaktır.

Eğitmen: Selda Uzunkaya

Ayrıntılı bilgi: 0 507 02 983 02