Eğitim

Eğitim

TERMİNAL'DE EĞİTİM

Oyunculuk eğitimlerimiz hobi kursu ve yetenek sınavlarına hazırlık olmak üzere iki sınıftan oluşmaktadır.

OYUNCULUK EĞİTİMİ

Yaşı ne olursa olsun tiyatroyu daha yakından tanımak, oyunculuk deneyimini yaşamak ya da bu konuda kendini geliştirmek isteyen 18 yaş üstü herkese açık olan programımız Ekim ayının başından Haziran 2017 tarihine kadar devam edecek ve tüm öğrencilerimiz sene sonu sergilenecek final gösterisi ile sahne deneyimini yaşama şansına kavuşacaklardır.

Eğitim programımız ilk beş ay temel oyunculuk eğitimi, konuşma sanatı, hareket, rol ve sahne uygulamaları çalışmaları ile başlayacak daha sonra sene sonu sahnelenecek oyun doğrultusunda oyun provalarına geçilecek ve bu süreçte Tiyatro Tarihi dersleri ile çalışmalar desteklenecektir.

Ayrıca tüm öğrencilerimiz eğitim süreci boyunca Tiyatro Terminal'in projelerinde görev alıp tiyatronun mutfağına da yakından şahit olma fırsatı yakalayacaklardır.

Ayrıntılı bilgi: 0 507 02 983 02

YETENEK SINAVLARINA HAZIRLIK

Oyuncu olmak hedefi ile okulların tiyatro bölümlerine hazırlanmak isteyen öğrenciler için oluşturduğumuz programdır.

Öğrenciler yıl boyu süren eğitimler ile her okulun kendine özgü sınav sistemine göre özel çalışmalarla hazırlanırlar. Doğaçlama, Diksiyon, Dans ve Hareket, Rol parçaları ve genel kültür üzerine yapılan derinlikli çalışmalardan oluşan eğitimimiz, öğrencilerin sınava hazır hale getirilmesi için yoğun bir hazırlık dönemi sunmaktadır. Haftada 2 gün olarak planlanan program sınav tarihlerinin belirlenmesi ile birlikte daha yoğunlaştırılarak devam etmekte ve sınavların son dönemine kadar devam etmektedir.

Ayrıntılı bilgi: 0 507 02 983 02

ÖYKÜ ATÖLYESİ

Tiyatro Terminal'den yeni dönemde Selda Uzunkaya eğitmenliğinde yepyeni bir atölye!

İçinizdeki bazı kelimeleri, cümleleri öyküye dökmek istiyorsanız...

Öykü atölyesi tüm katılımcıların gözlem ve deneme yazılarıyla başlar. Ardından; Öykü türleri ve incelemeleri, Dramatik yapı çözümlemeleri, Metinler arası ilişkilerle beraber kuramsal altyapı ve pratiğin buluşmasını hedefler.

İyi bir eğitim almak, oynamaktan ve izlemekten ve yazmaktan keyif almak istiyorsanız bizimle irtibata geçin. Kurs günleri, saatleri ve detaylı bilgi için: 0 507 02 983 02